Тајните за убавина на Емили Ратајковски: Како да се нашминкате за состанок за само 5 минути

Во најновото издание на својата видео рубрика "Beauty Secrets", американскиот "Vogue" одлучи да ја угости манекенката и актерката Емили Ратајковски.

Како и бројни други познати жени досега, Ратајковски добила задача со гледачите да ги сподели тајните на својата бјути рутина, а таа одлучила да ги презентира преку релативно минималистички изглед за состанок.

Ако имате доволно вештини или упорност, за овој изглед ви се потребни само 5 минути.

Погледнете го видото, за да видите како таа го прави тоа.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари