Била пуштена предвреме, а неколку дена по излегувањето од затвор е видена на забава на нејзината адвокатка Мариел Колон Миро, пишува TMZ.

Сопругата на Ел Чапо, се чини, сака да го надополни изгубеното време со пријателите додека беше во затвор, па уживаше во приватниот ВИП дел од ноќниот клуб, опкружена со силно обезбедување. Тамошните медиуми пишуваат дека поголемиот дел од времето го поминувала сама, а нејзините видеа од излегувањето се прошириле на ТикТок.

@jorgegarciaent Emma Coronel Y @Mariellaabogada ♬ sonido original – Jorge Garcia

Да потсетиме, Коронел Ајспуро беше ослободен минатата недела откако помина две години во затвор поради учество во шверц на дрога. Таа има 33 години, а со 66-годишниот Ел Чапо е во брак од својата 18 година. Тие се запознале кога таа имала 17, а тој речиси 50, на забава организирана од нејзиниот татко.

Коронел учествуваше на натпревари за убавина уште како девојче. Во 2006 година, таа победи на натпреварот за Мис Канелас во државата Дуранго. Американските власти претпоставуваат дека таа веќе била вклучена во продажба на наркотици, објави своевремено Дојче веле.