И дерматолозите останаа шокирани

Со оваа маска секоја лузна исчезнува

Втријте го ова на било која лузна која ја имате на кожата и гледајте како таа исчезнува! Дури и дерматолозите неможат да поверуваат!

Главната состојка на овој рецепт е медот.

Оваа маска може да се користи за акни, дамки, дисколорација и лузни на лице, а едноставно се приготвува.

Потребни состојки:

1 лажица природен мед (по можност органски)

1 лажица мелено мускантно оревче

1 мала лажичка сок од лимон

1 лажица цимет

Измешајте ги сите состојки во сад додека да добиете густа смеса, а доколку вашата кожа е многу чувствителна, тогаш додадете повеќе мед.

Нанесете ја маската врз погодените места (но не на цело лице) и оставете да делува 10 минути, па исплакнете со топла вода. Лекувањето завршете го со висококвалитетен хидрантен крем.

Маската треба почесто да се применува но само на критичните места.

Поврзани

Најнови вести

Коментари