Снег во јуни: На патиштата сообраќајот е отежнат (ВИДЕО)

Силнo невреме кое донесе грмежи, град, поплави, дури и снег во јуни ја зафати Шкотска. Поплави предизвикани од силни врнежи носеле автомобили во градот Берзден, додека во Лензија гром погодил куќа и ја запалил.По ударот од гром куќата на семејството Малком целосно изгорела, изјавил Франк Малком татко на две деца.На патиштата сообраќајот е отежнат.

извор: фактор.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари