Сани со емотивна порака го честита роденденот на ќерката

Постарата ќерка на фолк пејачката Сања Сани Гроздановска, Викторија денес слави роденден, а по тој повод нејзината мајка се огласи на социјалните мрежи и напиша емотивна порака.

– Мојата поддршка, мојата другарка, мојата среќа, мојата душа и срце....моето сè. Мојот свет денес полни 9 години. Среќен роденден кукло мајкина, да си жива и здрава!

Поврзани

Најнови вести

Коментари