Родена е новата Џенис Џоплин! (ВИДЕО)

Неверојатно срамежливата тринаесетгодишна Кортни Хадвин го шокираше жирито на „Америка има талент" но и светот со својата изведба откако настапи на шоуто, пеејќи песна од легендарната Џенис Џоплин.

Во продолжение погледнете го видеото кое ќе ве остави без зборови. Кортни го шокираше жирито, не е ни чудно што ја нарекуваат новата Џенис Џоплин ...

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари