Новинарот Пирс Морган повторно ги нападна Меган Маркл и принцот Хари нарекувајќи ги „разгалени детишта кои го злоупотребуваат семејството“.

Тој се осврна на поранешните членови на кралското семејство додека ги фалеше принцезите Еужени и Беатрис.

Тој вели дека ги запознал сестрите на забава во Лондон на почетокот на овој месец и им понудил совет за родители.

И двете принцези ги познавам уште како деца и поминаа низ тешки периоди поради медиумите, особено во последно време поради срамното пријателство на нивниот татко принцот Ендру со педофилот милијардер Џефри Епстајн. Никогаш не се жалат, не даваат лелекави интервјуа, ни јавно го клеветат своето семејство, рече тој.

Тие се секогаш неверојатно убави, љубезни и добри, што е освежувачка промена во однос на нивните нарцисоидни, самосожалувачки, семејно малтретирани, разгалени роднини во Калифорнија “.

Тој го нарече парот „разгалени деца кои со жесток напад го злоупотребуваат своето семејство “.

Тој исто така тврди дека понудил совет за родителство, како татко на четири деца, но дека бил одбиен. Принцезата Беатрис објави дека е бремена на почетокот на овој месец. Бебето на Беатрис ќе биде 12-то внуче на кралицата.

Тој додаде дека им рекол дека е благодарен за поддршката од нивната мајка Сара Фергусон, војвотката од Јорк.

Тој исто така ја искористи својата колумна и за стариот ривал Аластар Кембел, кој беше домаќин на неговото старо шоу „Добро утро Британија“. Тој ги оспори тврдењата на 64-годишникот дека има одличен рејтинг, но инсистираше на тоа дека неговиот резултат е повеќе од двоен.

Пирс викендов откри дека режисерите на „Добро утро Британија“ го замолиле да се врати во шоуто но, преку трети лица.