Принцот Чарлс честопати ја смее британската јавност со своите гафови, а последниот му се случи во малото гратче Харогејт во Северен Јоркшир на „Големото шоу на Јоркшир“.

Испитувајќи ги биковите, принцот згазнал во измет од крава.

„Му реков дека тоа е среќа, ние секогаш така велиме“, изјави за медиумите Ана Тали, која беше судија на настанот.

Откако го избриша изметот, принцот, придружуван од неговата сопруга Камила, се сретна „лице в лице“ со победникот – бик од 1.550 килограми по име Morali One Rebel Kiks.