Принцот Чарлс: Меган Меркл е нешто нај доброто што му се случи на Хари

Извор близок на кралското семејство рекол дека принцот Чарлс е многу среќен поради бракот на неговиот син со Меган Меркл.

Сите знаеме колку можат да бидат напнати семејните односи, но засега изгледа дека врската на Меган Меркл со нејзиниот свекор неможе да биде подобрра од било кога! Извесен "член од семејството" навел за списанието Veniti Fer како војвотката од Сасекс, и принцот Чарлс, татакото на Хари, созаваат "одличен однос", пишува Стил.

Изворот понатаму наведува дека венчањето на Хари и Меган наводно била пресвртница во односот на Чарлс спрема парот, и тој ден се покажал "мноу љубезен спрема нив". Принцот од Велс во таа прилика ја исптарил Меган до олтарот, бидејќи нејзиниот татако неможел да присуствува на венчањето поради здравствени проблеми. Хари наводно "вечно ќе му биде благодарен на својот татко" поради овој гест, и "поврзаноста меѓу нив е силна".

Изворот наведува дека дека Чарлс "и дава голема подршка на Меган и сочуствува со сите проблеми низ кои поминува со таткои".

"На Чарлс Меган многу му е драга, и мисли дека таа е нешто најдоброто кое му се слулило на Хари", наведува изорот.

Војвотката од Сасекс особено се приврзала за свекорот за време на нивното патување во замокот во Меј во Шкотска ова лето, каде што поминале една недела заедно.

Извештајот за поврзаноста на Чарсл со Меган и Хари се појавила ден откако од Бекингемската палата изјавила дека ги оспорува гласините деке меѓу принцот и неговиот син владеат затегнати односи.

Поврзани

Најнови вести

Коментари