Преполовете се до Нова Година: Пиете го овој напиток секое утро ќе имате половина килограми помалку

Побрзи резултати ќе се добијат доколку вечерата би ја замениле со овааа напивка.

Како би сте си помогнале организмот да ја вари храната и кога спиете, со тоа се забрзува и метаболизмот, потребно е да направите неколку работи.

За почеток, неколку часа пред спиење не јадете ништо, а потоа пред одење во кревет подгответе напиток од следните состојки:

• половина цеден лимон,
• едно лажиче сецкан магдонос,
• маклу цимет
• половина лажиче оцет помешан во 250 гр. вода

Доколку не ви се допадне вкусот, можете да додадета една лажиче мед или џумбир.

Поврзани

Најнови вести

Коментари