Познатиот готвач кремиран во тајност - Еве што семејството ќе направи со неговата пепел

Познатиот готвач кремиран во тајност:Еве што семејството ќе направи со неговата пепел

Иако се очекувало дека неговото тело ќе биде префрлено во Америка, спрема пишување на магазинот "Пипл", готвачот Ентони Бурден наводно е кремиран во Франција.

Шеесетгодишникот готвач и ТВ ѕвезда 8 јуни си го одзл животот.

Веста за неговата смрт го потресе светот.

Извор близок дека тој е кремиран во Франција, но неговата пепел ќе биде испратена во Америка до крај на неделата.

За организацијата ќе се погрижи неговата бивша жена Отавија со која има ќерка Аријана.

Поврзани

Најнови вести

Коментари