Сите си имаме свои сигурности или маани, но факт е дека жените честопати ги истакнуваат и се опседнати со нив кај себе и кај партнерот.

Иако веројатно би сакале да имате тело како еден од ангелите на Викторија Сикрет или да мислите дека немате убава насмевка, факт е дека повеќето мажи не лудуваат по модели, па дури и оние кои изгледаат беспрекорно во секое време . Всушност, повеќето од мажите ги привлекуваат несовршености.

Растојание помеѓу забите

Верувале или не, оваа мала неправилност е нешто на што мажите тешко се спротивставуваат.

Некој килограм вишок

Мажите генерално не се опседнати со совршено женско тело и претпочитаат прекрасни облини, особено кога ги носи жена полна со самодоверба.

Опуштен изглед

Се обидувате да изгледате беспрекорно во секое време, но тој едноставно сака кога ќе ја врзете косата во неуредна пунџа. Разбушавената коса и лице без шминка честопати е изглед за кој тие сметаат дека е попривлечен. Сепак, секој сака девојка која се држи до себе за да не се опуштате премногу.

Мали гради

Анкетите и истражувањата покажаа многу пати дека малите гради се многу неодоливи за мажите. Верувале или не, не секој лудува по огромна и бујни!

Неправилен нос

Според мажите, таканаречениот „грчки профил“ му дава посебен шарм на лицето.