Близначките астролози Офира и Тали Едут, познати и како „Астро близначки“, открија кои можности треба да ги искористат хороскопските знаци во викендов кога има полна месечина.

Овен:
За Овенот, полната Месечина во Водолија ќе биде најважна за тимска работа и соработка, бидејќи таа е во нивната 11-та куќа за создавање пријателства и големи групи. Ако сакате да работите со група или тим сега е вистинското време да преземете чекори за тоа да се случи.

Бик:
Подгответе се да блеснете додека оваа полна Месечина ја осветлува вашата професионална 10-та куќа. Вашата напорна работа и достигнувања нема да останат незабележани во следните неколку недели. Ако сте „фрлиле око“ на лидерската позиција, јавно објавете ја таа желба, велат астролозите.

Близнаци:
Искористете ја оваа полна месечина за да излезете од вашата зона на удобност и да преземете некои здрави ризици. Сега е вашата шанса да ги остварите вашите соништа. За што сонувавте во последно време? Започнете со тоа и проверете дали можете да добиете квалификувани повратни информации од некој со искуство во оваа област, додаваат астролозите.

Рак:
Оваа полна Месечина во Водолија паѓа во вашата мистериозна и трансформативна осма куќа. Астролозите велат дека ова е совршено време да ги покажете вашите атрибути затоа што Месечината може да биде интимна и малку еротска за вас. Без оглед на статусот на вашата врска, вашата моќ да шармирате и да привлекувате луѓе кон вас ќе биде магнетна.

Лав
Со полна Месечина во Водолија што се паѓа во вашата седма куќа, работите може да се вжештат на љубовно поле. Ако сте слободни, препуштете се на флерт и забава и отворено размислувајте на состаноци. Ако се гледате со некого, може да преминете на ново поглавје во врската.

Девица
Можеби ќе се чувствувате инспирирани да се посветите повеќе на вашето здравје, бидејќи оваа полна Месечина се наоѓа во вашата шеста куќа на благосостојба и кондиција. Ова е одлично време да процените што е добро за вас, а што не, сметаат астролозите.

Вага
Полна месечина во вашата романтична и експресивна петта куќа ви носи скоро нефер предност во љубовта, истакнуваат астролозите. Планирајте супер романтично или секси изненадување за вашиот партнер, а доколку сте слободни, одете во потрага.

Шкорпија
Со полната месечина која ја осветлува вашата четврта куќа која го претставува домот и семејниот живот веројатно ќе бидат најголем приоритет во следните неколку недели. Без разлика дали станува збор за реновирање на дом или семејна работа што треба да се реши, сега е одлично време да го сторите тоа.

Стрелец
Оваа полна месечина ја осветлува вашата трета куќа за комуникација и заедница. Енергијата на овој лунарен месец може да помогне да се донесе почетната врска на следното ниво во следните четири недели. Само одвојте малку време да размислите пред да направите големи договори.

Јарец
Отсекогаш сте биле вредни, а со полна Месечина во Водолија која го осветлува го вашиот втор дом на стабилност (и пари), вашите напори наскоро ќе се исплатат. Внимавајте на сите понуди што се подготвуваат и искористете ги додека можете.

Водолија
Оваа полна месечина е најмногу тука за вас, а исто така и следната во Водолија на 22 август. Ова ќе биде многу моќно време да размислите за себе и за вашиот идентитет. Исто така, ќе биде добро време да размислите за вашиот имиа и да направите какви било прилагодувања.

Риба
Оваа полна Месечина ја осветлува вашата 12-та куќа на комплетирањето и предавањето. Побарајте ја потребната поддршка, препорачуваат астролозите. Нема причина да се борите или да страдате сами и тоа е токму лекцијата што можете да ја научите од оваа полна месечина,