Дури и да сте сингл, ѕвездите ќе работат во ваша корист.

Денот на вљубените е важен ден за припадниците на сите хороскопски знаци кои се во врска или брак и истовремено им даваат големо значење на празниците. Но, додека некои ќе уживаат во подароци, цвеќиња, чоколади и романтични вечери, други ќе уживаат, астролозите сугерираат, ќе се досадуваат, ќе гледаат телевизија и ќе се однесуваат како овој празник на љубовта да не постои.

Ако 14 февруари ќе го пречекате во статус на сингл, веројатно се прашувате како да го поминете овој ден посветен на романтична убов. Дали чекате некој да ја објави својата љубов кон вас? Или треба денот да си го посветите на себеси, растегнувајќи се на каучот со чаша вино додека гледате филм што ви го крева расположението? Или ќе флертувате?

Дури и ако немате многу очекувања од Денот на вљубените, астрологот Кил Томас вели дека припадниците на трите знаци на Зодијакот долго ќе го паметат 14 февруари 2021 година.

Бик

Марс ќе му даде на Бикот енергија и страст, па денот што loversубовниците го слават како свој празник, сите Бикови долго ќе го паметат како еден од најубавите денови оваа година. Ако сте во врска или брак, преземете иницијатива и препуштете се на екстаза. Уживајте во повеќе задоволства со вашиот партнер. Ако сте сами, ова е можност да контактирате со личност што ви се допаѓа или да разгледате малку подобро наоколу и да видите кого сте „изгореле за око“ – кој знае што може да дојде од тоа.

Стрелец

Ќе почувствувате потреба да се обедините со некој посебен. Без разлика дали барате некој нов или веќе имате „втора половина“, сигурно е дека ќе сакате да разменувате страсти на Денот на вљубените. Исто така, со Јупитер, планетата на среќата и чудата што „истура злато“ низ целиот живот, дефинитивно ќе се чувствувате среќни. Ако сте сами, ризикувајте со „слепа“ средба, излезете со пријателите на некој настан или едноставно излезете од вашата удобна зона и испратете сигнал до личност која ви се допаѓа на прв поглед – ѕвездите особено ќе ги сакаат ти на 14 февруари.

Јарец

Секој хороскопски знак со рогови не само што има дива страсна страна, туку е и еден од најатрактивните знаци. Така оваа година, за Денот на вљубените, Јарците ќе бидат подготвени да се препуштат на љубовта. Венера, планетата на убавината и бракот, ќе донесе инстант магнетизам кај луѓето родени во знакот на Јарец. Без разлика дали сте во врска или сте во брак, или сепак сте сингл, на 14 февруари ќе блеснете како aвезда во очите на спротивниот пол.

Марс, планетата на страста, ќе внесе во вашиот љубовен живот пламен што нема да можете да го изгаснете баш така. Но, ќе имате тенденција да се фокусирате повеќе на практични детали и да го игнорирате она што ви го кажува срцето. Поттикнати од страв, ќе почувствувате дополнителна храброст и храброст што ќе се прелеат на другите сегменти од животот.