Хали Бери е една од славните дами кои со годините изгледаат сè подобро и подобро, а тоа сака да го покажува со секси, голи фотографии што ги објавува на својот Инстаграм профил. „Ако нештото си бара бикини, мојот одговор секогаш е ДА!“ , напиша актерката која полни 55 години, Хали позираше легната на плажа во шарено бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

На нејзината објава коментираше и славниот заводник Џејми Фокс, кој ѝ стави стикерче со оган и рече дека со својата слика запалила сè.