Неверојатна трансформција

Ослабев 30 килограми од зелен чај!

Оваа самохрана мајка долго била депресивна поради вишокот килограми, па одлучила да го испроба трикот со зелен чај.

Оваа самохрана мајка долго била депресивна поради вишокот килограми, па одлучила да го испроба трикот со зелен чај.

23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на 3-годишно девојче, откако прочитала дека зелениот чај го забрзува метаболизмот веднаш почнала да го конзумира.

Сиобан тежела 111 килограми, се развела со сопругот и била на прагот на дијабетис и депресија, а единствено што сакала е брза храна.

Кога го достигнала дното, одлучила да промени нешто и започнала да пие по 2 шолји зелен чај дневно и започнала да забележува како слабее.

Таа е убедена дека првите 20 килограми ги симнала само со помош на зелениот чај. Подоцна почнала со напорни тренинзи додека не ја достигнала идеалната тежина, а за тоа и требале 3 години.

Поврзани

Најнови вести

Коментари