Истражување во Велика Британија откри нешто што нема баш многу да им се допадне на мажите, кога станува збор за жените и за сексот.

Ако некогаш ве интересирало за што фантазираат жените во текот на сексуалниот однос, веројатно партнерката избегнала да ви одговори. Истражување покажа дека половина од жените во текот на сексуалниот однос фантазираат дека водат љубов со некој друг. Добрата страна е што најчесто фантазираат дека имаат секс со некоја славна личност.

Дури 62 проценти од жените во истражувањето откриле дека во текот на сексот фантазираат за однос со друг маж. Слично е и кај мажите, 56 проценти од нив го прават истото.

Жените открија и за кои славни мажи најчесто фантазираат, а тоа се Даниел Крег, Бред Пит, Дејвид Бекам, Џастин Бибер, но и други.

Мажите фантазираат за секс со Ријана, Лејди Гага, Кејти Пери, Кејт Бекинсејл, Џенифер Анистон и други.

И мажите и жените се чувствуваат виновни што мечтаат за други луѓе додека имаат секс со партнерите.