Нов пролетен тѕренд

Облечете се во бисери

Оваа сезона ќе носиме бисери на облеката и модните додатоци.

Иако biserite најчесто се синоним за елеганција и гламур, оваа сезона, и луксузните дизајнерски куќи, но и брендовите за улична мода ги користат на мошне креативен начин.

Фармерките и тексас јакните се „накитени" со мали и големи, вистински и лажни бисери. Покрај облеката од тексас, бисерите ќе ги има и на другите парчиња облека, како маиците, џемперите и кошулите. Сè е украсено со елегантни бели топчиња.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари