Прекрасната манекенка и ангел на Викторија Сикрет, Кендис Свонпул се пофали на Инстаграм со својата импресивна фигура објавувајќи нови фотографии во минијатурно бикини.

32-годишната Кендис беше видена како се релаксира на непозната егзотична локација, а задоволството го комбинираше со работа, па направи неколку снимки за нејзиниот моден бренд „Tropic оf C“.

Таа е горда мајка на два сина Анас и Ариел, кои ги доби со нејзиниот поранешен партнер и модел Херман Николи, со кого ја раскина врската во 2017 година, а колку што е познато, никој не успеа повторно да го освои нејзиното срце после тоа. Тие раскинаа по 14 години, а се запознаа и заљубија во Париз кога таа имаше 17, а тој 23 години. Тие се верија во 2015 година, далечината поради работата го направила своето.