Најавата за долгоочекуваниот документарен филм за Меган Маркл и принцот Хари ја објави денеска Нетфликс.

Најавата беше објавена на каналите на сервисот за стриминг, а заедно со кратки разговори со Хари и Меган беа објавени и досега невидени фотографии од парот.

24sata

Меган во најавата рече дека таа и Хари сакале да ја раскажат својата приказна.

– Никој не знае што се случува зад затворени врати – додаде парот.

– Морав да направам се за да го заштитам семејството – изјави принцот Хари.

Во објавата може да се видат нивните селфиња, слики од свадбата на која немаше новинари, како и слики од војвотката во поодмината бременост со малата Лилибет која се роди минатата година.

24sata

Најавата за документарниот филм нашироко се споделува на социјалните мрежи, а на Јутјуб веќе има над 250.000 прегледи.