Запросувањата обично се романтични, а некои луѓе пак сакаат тоа да го направат на големи настани каде би ги виделе илјадници, но не сте го виделе најлудото запросување во воздух.

Инстаграм корисник потпишан како Вингмен,  објави видео на кое се гледа како скока од авион заедно со неговата девојка.

Тој пред да го постави најважното прашање во животот во текот и рече на својата партнерка дека ја сака.

„Од ден на ден сум се повеќе заљубен во тебе. Дали сакаш да се омажиш за мене? “, Ја праша додека го држеше прстенот во раката.

Таа беше шокирана додека цврсто го држеше падобранот. А потоа само врескаше: „Да!“

„Таа рече да“, извика тој од среќа.

Видеото стана вирално и доби илјадници лајкови на Твитер и Инстаграм

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wingman (@wingmanskydive)