Овен

Вашата недела започнува на одличен начин: во понеделник и вторник може да пристигнат некои добри вести или некој важен одговор што долго го чекавте. Планетите се на ваша страна: ако сте решиле да тргнете по нов професионален пат, ќе ве заштитат и Меркур и Јупитер. Викендот ветува дека ќе биде романтичен, а Венера и Месечината се подготвени да ве натераат да се за вљубите!

Бик

Небото ве тестира, носејќи ви нови предизвици и уште неколку пречки. Марс ќе ви ја даде целата сила и енергија што ќе ви бидат потребни за да ги преминете пречките, а добри резултати веќе може да очекувате помеѓу среда и петок, кога исто така ќе ве поддржи прекрасната Месечина. Венера е во неповолна позиција, и создава уште еден конфликт во вашиот семеен или љубовен живот.

Близнаци

Ѕвездите дефинитивно работат во корист на вашиот знак! Вие сте некој кој не сака да седи мирен и секогаш бара нови предизвици: Меркур ќе ви помогне да најдете интересни и стимулативни можности, без разлика дали станува збор за нов работен проект или среќна љубовна средба. Месечината ќе ве поддржи во сабота и недела и ќе ви гарантира добро расположение и позитивна енергија!

Рак

Вашата недела започнува со нервозни денови – понеделник и вторник, поради Месечината која е во неповолна положба за вашиот знак. Подобро, сепак, ќе биде во среда, четврток и петок, кога би можеле да добиете добри вести. Општо закрепнување на енергијата продолжува за вашиот знак: Марс конечно се врати да ве поддржи и, сега – без спротивставувањето на две важни планети како Сатурн и Јупитер, – ќе се чувствувате полесни.

Лав

Оваа недела ќе доживеете разни тензии, како во канцеларија, така и со вашиот партнер. Опозицијата на Венера и Меркур ризикува да создаде краток спој: на работа ќе бидете напнати поради дискусиите со вашиот партнер, додека дома нема да можете да ги оставите настрана грижите донесени од канцеларијата! Обидете се да сочувате ладна глава што е можно повеќе и фокусирајте се на викендот кога можете малку да се опуштите, благодарение на убавата поволна Месечина.

Девица

Во овој период ѕвездите ве замолуваат да почекате: ако чекате одговори, тешко дека ќе пристигнат оваа недела и затоа не треба да бидете нетрпеливи. Наместо тоа, уживајте во овие моменти на спокојство без да гледате премногу далеку: понекогаш заборавате дека среќата е во малите нешта… Искористете ги среќните денови на Месечината – среда, четврток и петок. Нервозни денови пак се сабота и недела.

Вага

Вашата недела започнува со два нервозни дена поради неповолната Месечина, во кои може да се почувствувате малку надвор од себеконтролата. Но немате причина да бидете нерасположени: ѕвездите се на ваша страна, почнувајќи од прекрасната поволна Венера, подготвена да ви даде големо задоволство (и емоции) во областа на чувствата. Особено викендот ќе биде многу романтичен: во сабота и недела убавата Месечина ќе ви го стопли срцето.

Скорпија

За жал, ѕвездите очекуваат уште една прилично заморна недела за вашиот знак: на спротивставувањето на Марс – што ќе ве натера да се чувствувате уморни и под стрес – ќе се приклучи и она на Месечината во среда, четврток и петок. Ако имате важна дискусија, без разлика дали на работа или дома, најдобро е да ја одложите до следната недела. Тензии со партнерот поради неповолна Венера.

Стрелец

Во овој период никој повеќе не ве спречува! Вие сте виорот на идеи и проекти и подготвени сте да ја оставите зад себе секоја личност или ситуација што повеќе не е за вас. Венера и Меркур, обете во поволна позиција, ќе ви помогнат носејќи ви ги вистинските сојузници на вашиот пат, како на професионално, така и на сентиментално поле. Пазете се од „искривената“ Месечина во сабота и недела.

Јарец

Вашата недела започнува со нервозна месечина во понеделник и вторник: вие сте оној кој сака да ја има ситуацијата под контрола, но ќе мора да сфатите дека сè не зависи само од вас… Ако не ги присилувате работите , во следните денови среќата ќе се сврти во ваша корист: добра вест или потврда на професионално поле може да пристигне помеѓу среда и петок. Марс ви гарантира многу енергија.

Водолија

Често вашите проекти се прилично утопистички: вие сте идеалист и не се плашите да сонувате големи соништа, дури и да ризикувате! Па, во овој момент небото ве охрабрува да го сторите тоа, без двоумење: Меркур е со вас и ќе ви ја даде можноста што ја чекате, додека Јупитер – исто така во знакот – е подготвен да ви гарантира долгорочен успех за сите проекти што ќе ги започнете сега.

Риби

Оваа недела ќе биде полна со енергија, со која ќе можете да ги реализирате вашите проекти на најдобар можен начин благодарение на поволниот аспект на Марс и прекрасната Месечина подготвена да ве поддржи, особено во среда, четврток и петок. Внимание, сепак, за време на викендот: во сабота и недела може да доживеете некои моменти на напнатост во семејството, со вашиот партнер или со некој роднина, но на крајот сепак, ќе можете да најдете спокојство.