Овен 
Драги овни, вашата недела започнува со нервозен понеделник поради Месечината во неповолна положба на вашиот знак, но почнувајќи од вторник ќе можете да го вратите вашето добро расположение! Од друга страна, небото ветува дека ќе ви донесе големо задоволство: Меркур, Марс и Јупитер ќе ви помогнат да извршите проект кој ви е многу значаен,  додека во недела прекрасната Месечина ќе ги поттикне чувствата.

Бик:

Оваа недела – а особено за време на викендот – можете да сметате на убава нова месечина во знакот на риби, што ќе ги направи вашите денови особено романтични, благодарение и на прекрасната Венера во поволен аспект. Ако на frontубовниот фронт среќата е загарантирана, на професионалниот може да најдете уште неколку пречки, особено во малку тешките денови од вторник, среда и четврток.

Близнаци
Ова нема да биде лесна недела за справување со чувствата: на Венера во неповолна положба ќе и се придружи младата месечина во риби во петок и сабота што ќе ги зголеми тензиите во вашиот љубовен живот. Затоа, држете се настрана од драмите! Од друга страна, работниот фронт е поволен: особено среќни денови се вторник, среда и четврток.

Рак
Вашиот е знак кој е особено склон кон емоции и чувства, ќе може во текот на оваа недела да ја живее својата врска во целост, без компромиси. Оваа недела планетата Венера, заедно со прекрасната млада месечина во риби, ќе ви овозможи подобро да го искажете она што го чувствувате едни за други и да се чувствувате толку длабоко разбрани, што ќе достигнете неистражени височини на среќа! Среќни денови: петок и сабота. Лош ден: понеделник.

Лав
Првиот дел од оваа недела ќе биде доста тежок за вашиот знак, кој ќе треба да се соочи – покрај спротивставувањето на Јупитер, Меркур и Сатурн – и на Месечината: помеѓу вторник и четврток ќе биде лесно да го загубите трпението… Подобро ќе биде од петок.  За среќа, секогаш можете да сметате на помошта на Венера, која ќе ви донесе секакво разбирање со партнерот и голема љубов.

Девица
Драги девици, подгответе се да живеете прилично комплицирана недела што се однесува до чувствата: на Венера во опозиција ќе и се придружи, во петок и сабота, новата Месечина во риби, која ризикува да ве доведе во сериозна криза. Нема да пропуштите да се запрашате дали сте навистина со вистинската личност или вашите избори секогаш биле во согласност со вашите желби. Дополнителен умор за време на викендот.

Вага
Ова е поволен период за вашиот знак, особено ако барате нови стимули и нови можности: Меркур и Јупитер ќе ви помогнат да остварите нови проекти и да отворите неочекувани патеки пред вас. Обложувајте се во среќните денови на Месечината, оние во вторник, среда и четврток, кога би можеле да добиете добри вести. Месечината во опозиција, пак, ќе биде во нервозниот ден – недела.

Скорпија 
На работа работите не одат баш добро: Меркур и Јупитер кои се во неповолна положба создаваат блокови и забавувања. За да ги пронајдете вистинските можности, ќе мора да почекате. Сепак, на страна на чувствата, ќе имате задоволства: поволната Венера е подготвена да ги направи вашите денови супер-страствени, додека прекрасната млада месечина во риби во петок и сабота ќе ви донесе емоции за паметење.

Стрелец 
Оваа недела може да доживеете уште малку љубовна болка, поради Венера во неповолна положба. Деновите петок и сабота веројатно ќе бидат особено напнати, кога новата Месечина во знакот на риби може да создаде недоразбирања помеѓу вас и вашиот партнер. Меѓу вторник и четврток, сепак, може да се појават некои добри можности на полето на работата благодарение на наклоноста на Месечината и Меркур.

Јарец
Вашата недела е одлично започната, со прекрасна месечина! Понеделник ќе биде особено среќен ден и може да добиете некои убави вести или потврда во врска со работата. Од друга страна, викендот е дефинитивно романтичен: помеѓу петок и сабота, младата Месечина во знакот на риби, заедно со прекрасната поволна Венера, ќе ги осветли вашите ноќи на страст!

Водолија
Оваа недела можете да сметате на прекрасна месечина во вторник, среда и четврток, кога нема да недостасуваат убави изненадувања! Меркур и Јупитер, обете во знакот, гарантираат успех на сите ваши деловни активности. Во овој период ќе бидете особено барани и ценети за вашата работа и вашите вродени квалитети. Поволниот Марс, од своја страна, ќе ви даде многу енергија.

Риби
Оваа недела главниот јунак несомнено ќе бидеш ти! Покрај тоа што имате Сонце во вашиот знак и прекрасна супер-романтична Венера, во петок и сабота можете да сметате и на присуство на нова месечина, подготвена да го осветли вашиот викенд со магија: време е да се за вљубите, да го оставите разумот на страна и да се потпрете на вашата остра интуиција во врска со чувствата.