Пред неколку месеци, Пејџ Ван Зант, која важи за една од најубавите спортистки во боречки вештини, објави провокативни објави на социјалните мрежи, но сега отиде чекор подалеку.

Познатата спортистка  почна да се соблекува само за оние кои ќе решат да платат, односно за оние кои се претплаќаат на нејзината сметка на најпознатиот портал за возрасни.

Ван Зант ги напушти УФЦ и ММА поради финансиски причини, а сега е еден од најплатените модели во споделувањето приватна содржина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)

Иако веројатно заработува многу, има многу негативни коментари од нејзините следбеници на Инстаграм.

“Одвратно е што правиш порнографија, а да не спомнувам дека си пристоен борец. Јас сум згрозен кога видов колку си паднала и правиш порнографија на Интернет”, е еден од коментарите на нејзината сметка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)

Сепак, како што може да се види во дискусиите на фановите, Пејџ Ван Зант изгледа дека не објавува целосно голи фотографии, бидејќи прашањата по тој повод се чести.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige VanZant (@paigevanzant)