Наташа Краун е една од најпознатите шведски плус сајз модели која по потекло е од Србија. Таа е висока само 155 сантиметри и тешка 160 килограми, а обемот на задникот, како што вели, е повеќе од два метра.

Досега четири пати одела на бразилско кревање задник, а вели дека пред една таква операција се здебелила дури 20 килограми за лекарите да имаат што повеќе маснотии кои ќе ги префрлат од стомакот во задникот.

Наташа се здебелила вкупно 45 килограми, се поради една цел и желба – да го има најголемиот задник на светот. Таа неодамна на својот Инстаграм профил откри дека планира да оди на петтото бразилско подигнување на задникот.

Таа не крие дека нејзин модел е Ким Кардашијан и нагласува дека не е лесно да се одржува телото што го има трансформацијата која шокираше многу луѓе – вели Наташа.

– Тешко е да се одржи ова тело. Мора да јадете многу, околу 6.000 калории дневно и мора да вежбате многу ако сакате да го имате најголемиот задник на светот.

Според неа, првата естетска процедура ја направила на 20 години, а потоа станала „зависна“ од пластични операции, па ги зголемила усните, градите, брадата, јаготките…

– По првата операција бев многу среќна, па сакав да го направам тоа повторно. Вложив многу пари во својот изглед, но сега заработувам и од тоа – открила таа.

Наташа заработува со продажба на фотографии и видеа од своето тело. На социјалните мрежи има повеќе од два милиони следбеници.