Во пресрет и по верските и новогодишните празници, совет за неумерените конзументи...

Напиток кој ја чисти јетрата за 72 часа: Се подготвува од три состојки, а има уште една битна предност

Напитокот се користи три дена при што ја чисти јетрата од сите нечистотии и токсини во неа.

Кога јетрата е полна со токсини, таа не е во состојба да ги обавува своите функции нормално.

Луѓето не земаат во обзир дека чистата јетра е веројатно најважен фактор кој го одредува здравјето како и губење во килажа или тој процес ќе биде сопрен и нема да дава резултати во наредниот париод.

Секако, доколку сакате да изгубите килограми, ве советуваме да го пробате овој рецепт за целосна детоксинација на својата јетра.

Конзумирајте го пијалок три дена и исчистете ја јетрата од сите нечистотии и токсини во неа.

Како се користи?

Овој пијалок конзумирајте го три пати дневно во траење од три дена. Одбегнувајте тешка храна во тек на овие три дена. Јадете свежа и здрава храна, со што ќе и ја олеснете детоксинацијата на јетрата , а воедно ќе го засолете процесот на намалување на килограмите.

Потребни состојки:
3 лимони
1 шоља сецкан магдонос
5 стебленца целер
6 шољи вода

Подготовка:
Сокот од лимонот, магдоносот и целерот смелете ги во блендер а потоа додадете ја водата и добро измешајте ги. Конзумирајте 2 чаши трипати дневно, на празен стомак. Повторете ја постапката во наредните два дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и уште еднаш повторете го третманот.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари