На 13-годишната Илма Карахмет се сеќаваме од "Х Фактор: Се омажи и еве како изгледа во венчаница! (видео/фото)

Дури и оние кои не ја следеа првата сезона на домашната верзија "Икс Фактор", добро се сеќаваат на талентираната Илма Карахмет, со оглед дека на тоа време како 13 годишното девојче стана интернет сензација поради неверојатниот вокал дури во однос на постарите пејачки.

После нејзиното отпаѓање од ова натпреварување се случи скандал а на социјалните мрежи и Фејсбук.

Веројатно повредена од фактот дека отпадна неправедно на својот стаус на Фејсбук ја "колне" Емина Јаховиќ, една од членовите на жирито, но Карахмет ги негираше овие тврдења, наведувајќи дека во прашање е лажен профил.

Пет години подоцна, сега веќе полнолетна Илма порасна во систинска убавица, но тоа не е се.

Имено на денешен ден таа се заколна на вечна љубов со својот избраник, Седин Лакачи, пренесуваат босанските медиуми.

Поврзани

Најнови вести

Коментари