Може ли ова? Чевли направени од човечка кожа (видео)

 И кога ќе помислете дека во модата се е веќе експериментирано, се појавиле чевли од човечка кожа.

Бизерни чевли направени од човечка кожа се дело на канадскиот дизајнер Роуз Далтон и Стив Рај Бескар, кои го шокирале светот со своите креации и мрачните модни ревии.

Прво креирале во Фотошоп, па кога виделе потенцијал, решиле да направат еден пар од силикони.

Во светот веќе се појавиле новчаници и ремени од човечка кожа, кои биле наменети за пробирливи клиенти. Чак и сето ова да е провокација на јавното мислење, се чини дека е премногу.
Еден пар чевли чинат десет илјади долар и ќе се произведуваат по нарачка.

 
 
 
View this post on Instagram

It's real

A post shared by Fecal Matter (@matieresfecales) onOct 25, 2018 at 11:44am PDT

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари