Модриќ покажа како ја прослави „Златната топка“ со своето семејство

Лука Модриќ на „Инстаграм“ објави неколку фотографии кои покажуваат како го прослави освојувањето на „Златната топка“ со своето семејство.

„Семејството, моето злато”, напиша Лука во описот на фотографиите на кои со сопругата Вања и децата позира со Златната топка. Камерите ги фатија како сите заедно ја бакнуваат „Златната топка“.

Инаку, на официјалниот Јутјуб канал на Реал Мадрид, се појави видео што покажува како семејството Модриќ се подготвуваше за наградата. Социјалните мрежи, исто така, открија дека Лука и Вања Модриќ во Париз ја повеле својата фризерка Антонија Мужар, иако на располагање имале париски фризери.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари