За Елена Перминова може да се каже дека живее живот од бајка или дека е модерната Пепелашка. Оваа убавица се занимава со манекенство, омажена е за милијардерот Александар Лебедев (61), има три деца,  а на пат е четврто, ужива во луксузни патувања, не се грижи за парите што ги троши, носи најскапа облека и вози најдобри автомобили … Но, понекогаш нема ништо!

Елена денес ги живее своите соништа, но пред нешто помалку од две децении минувала низ вистински кошмар! Убавата 34-годишна девојка е родена во студениот Сибир, а своето детство го поминала во страшна сиромаштија, што за неа биле непознати чоколадото и гумите за џвакање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena Perminova (@lenaperminova)

На 16 години, таа завршила зад решетки. Во обид да ја избегне сиромаштијата, таа го напуштила домот на своите родители кога имала само 16 години и поминала време со своето момче, со кое започнала да се занимава со нелегални активности. Наскоро била фатена на дело додека продавала дрога во ноќен клуб, а проблемите штотуку започнале.

Завршила во затвор, а пресудата била шест години затвор. Таа го предала главниот дилер, поради што добила брутални смртни закани, а во тоа време сè уште немало програма за заштита на сведоци во Русија.

Нејзиниот татко потоа се појавил кај Лебедев, кој работел на донесување законот за заштита на сведоци како член на парламентот, барајќи од него помош. И навистина, тој успеал да ја спаси од овој пекол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena Perminova (@lenaperminova)

– Таа соработуваше со нив, но речиси ќе беше убиена – рече Лебедев за „Тајм“.

Овој поранешен член на КГБ и милијардер е постар од Елена 27 години, но ниту тоа не спречи нивната љубов да пламне со полна сила. Сепак, нивната романса не започнала веднаш по нејзиното ослободување од затвор, требало да потрае некое време …

Таа ја започнува својата манекенска кариера со фотографирање за „Плејбој“, а оваа ризична одлука сепак и ги отворила вратите во светот на високата мода. Во исто време, завршила економски науки во Москва и наскоро започнала врска со споменатиот бизнисмен, еден од петте најбогати во Русија. И двојката е во брак 16 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena Perminova (@lenaperminova)

Оваа модерна Пепелашка важи за модна икона не само во нејзината родна Русија, туку и во целиот свет, и тешко која важна модна ревија може да помине без неа пред сè. Досега имала можност да соработува со многу познати модни брендови, со задоволство ја виделе на модните недели во првите редови на скоро сите модни ревии и често ги краси насловните страници на престижните списанија.

Основала и сопствено производство на здрава храна и е голем хуманитарец и често организира добротворни акции за помош на деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lena Perminova (@lenaperminova)