Под оваа млада месечина, психологијата и трансформацијата ќе заземат централно место за Бикот, додека Вагата ќе биде особено прилагодена со она што им треба на другите во нејзиниот живот во моментов.

Овен
Според астрологот Кејс Бад, некои од вас можеби се впуштаат во ново образовно искуство или откриваат нова страст во рамките на постоечката образовна програма. Други, вели таа, можеби планираат или тргнуваат на меѓународно патување.

– Кај некои Овни всушност има мало духовно будење  – вели таа и додава дека под оваа Месечина може да се развие и романса, а правните проблеми што ќе се појават веројатно ќе се решат во ваша корист.

Ќе можете да комуницирате понепречено или похармонично од вообичаено, додава Бад.

Бик
Под оваа млада месечина, психологијата и трансформациите ќе заземат централно место за Биковите.

– Сите овие години, сè укажуваше на стабилен тек на промени и развој за сите Бикови – објаснува Бад.

И покрај вашите напори да ги задржите работите приземјени и предвидливи, тие ве поттикнуваат да бидете подинамични во вашиот раст и еволуција, според Бад.

Може да има позитивни вести или нова можност која ќе ви донесе некаква финансиска корист. Можеби ќе можете да ја кажете вашата длабока вистина со оваа Месечина или да дојдете до срцето на постар психолошки проблем или загатка, вели таа.

Близнаци
Оваа млада месечина е за сите врски за Близнаците, што, според Бад, ги активира вашите односи и поврзувања.

– Имате можност да му ја искажете вистината на близок пријател, деловен соработник или романтичен партнер – објаснува таа и додава дека многумина од вас би можеле да одолеат на оваа желба бидејќи безгрижните Близнаци не секогаш сакаат тешки разговори.

Меѓутоа, ако можете да се справите со предизвикот да имате тешки разговори, може да почувствувате прекрасно чувство на олеснување, вели Бад. Има можност да ја подобрите вашата врска како резултат на тоа што сте ранливи и транспарентни под оваа нова месечина, забележува таа, додавајќи дека ова е исто така добро време да пронајдете нова љубов.

Рак
Ако сте загрижени за вашето здравје, можеби ќе се чувствувате инспирирани под оваа млада месечина, според Бад, бидејќи ова е одлично време повторно да се посветите на вашето здравје, и ментално и физичко, како и на позитивните навики и услуга за вашата заедница.

– Можеби имате нова работа или можност за услуга, особено онаа која ги истакнува вашите комуникациски вештини, креативни таленти или чувство за стил – вели таа, додавајќи дека некои Ракови може да манифестираат и долгогодишна желба да пишуваат или да предаваат. Енергијата на проширување, ентузијазам и духовност се исто така присутни на оваа Месечина.

Лав
Оваа млада месечина носи љубов, креативност и забава за Лавовите.

– Значи, ова е посебен месец за вас, го активира вашето срце, вашето чувство за радост и игра – вели Бад, додавајќи дека има потенцијал повторно да ве поврзе со вашата страст и цел, а некои Лавови ќе имаат креативни и романтични можности кои започнуваат или се развиваат во овој момент.

Другите повторно ќе се поврзат или ќе се забавуваат со своите деца или пријатели, забележува тој.

– Прифатете ја посветлата страна на животот и бидете дарежливи со љубов и емотивни изрази за време на оваа Млада Месечина – истакнува Бад.

Девица
Без разлика дали ќе одлучите да го реорганизирате вашиот дом, да се поврзете со вашето семејство на нов начин или едноставно да инвестирате свежа енергија и перспектива во тие области од вашиот живот, ова е време да го направите тоа.

– Некои од вас можеби неодамна купиле или се вселиле во нова куќа. Други ќе започнат проект за подобрување на домот, вели Бад.

Обидете се да им пристапите на семејството, па дури и на соседите со подготвеност да бидете флексибилни и хармонични. Оваа млада месечина е време за позитивно размислување и завидување дека работите ќе функционираат на најдобар можен начин за Девиците.

Вага
Бад нагласува дека ќе има можности да се подобри начинот на кој комуницирате со другите, вклучително и кажувањето на вистината и осмелувањето да откриете повеќе за себе.

– Некои од вас можеби ќе имаат можност да подучат или да објават нешто. Други можеби ќе имаат можност да пеат, да одржат говор или да водат група, вели таа, додавајќи дека на дневен ред би можеле да бидат и кратки патувања.

Исто така, може да биде добро време да започнете терапија или да реинвестирате во вашата практика на дневник. Врската со браќата и сестрите може да биде важна и за некои Ваги сега.

– Ќе бидете особено прилагодени на она што им треба на другите во вашиот живот во моментов. Потпрете се на него и внесете позитивна енергија во вашите врски. Вашето внимание може да биде особено мотивирачко и корисно – додава Бад.

Шкорпија
Астрологот забележува дека ова е моќно време за заработка или поставување намери во врска со финансиите.

– Преземање поволни чекори за подобрување на вашата финансиска состојба или чувство на сигурност, емоционално или физички, се усогласува со Шкорпиите оваа Нова Месечина. Инвестирањето пари, планирањето за иднината, продавањето, подарувањето и генерално истражувањето на сегашниот однос кон парите, како и сопственоста е на дневен ред – вели Бад.

Малку ќе се опуштите од напнатоста што понекогаш ја имате во оваа област од животот. Повторно обврзете се на проекти фокусирани на комуникација кои беа на задната страна. Ако некој ве замоли да научите или да напишете нешто, согласете се, забележува таа.

Стрелец
Ова е момент и месец на Стрелец и ќе бидете среќни да знаете дека е позитивен. Според Бад, Младата Месечина ви дава шанса за вистински нов почеток. Без разлика дали се работи за нова фризура, нова работа или само ненадеен излив на енергија, ќе почувствувате потреба да ги проширите своите хоризонти.

– Сега можеби сте повеќе зборлест од вообичаено – забележува Бад, додавајќи дека вербалната енергија треба да се користи за истражување и развој и позитивно влијание. Таа вели дека можеби се чувствувате уште пообемно од вообичаено.

Како такво, ова е поволно време за духовен раст, увид и манифестација за Стрелците. Навалете се во дополнителниот сјај и оптимизам што го чувствувате во моментов, забележува таа, и иако вашите соништа можеби бараат малку повеќе планирање отколку што замислувате во моментот, преземете чекори и продолжете да се структурирате додека одите.

Јарец
Ова е подлабок, потивок месец за Јарците, според Бад. Како такви, некои од вас можеби сега гледаат аспекти од себе кои сте ги чувале скриени.

– Можеби ќе треба да се помирите со некои однесувања, навики, стари рани и перспективи кои се помалку продуктивни, кои создаваат тешкотии во вашите односи, негативно влијаат на вашето здравје или ве задржуваат на некој друг начин – објаснува таа.

Сепак, можеби сте подготвени да се соочите и да започнете да се движите подалеку од една или повеќе од овие работи под влијание на оваа експанзивна Месечина.

Таа додава дека Јарците би можеле да имаат малку повеќе енергија, па затоа е добро време за вежбање, започнување проекти, промени, вклучување во ново хоби и размислување за нова работа, објаснува таа. И ако имате трошоци или предизвици во моментов, додава таа, направете некои планови како да се справите со нив во следните неколку месеци.

– Сега е време да инвестирате во вашата иднина и да ги поставите вашите намери – забележува Бад.

Водолија
Оптимизмот е во воздухот за Водолиите, со соништа и социјални интеракции. Бад вели дека ова е особено моќна млада месечина за вас.

– Ова е навистина добро време да се испитаат целите, особено оние што го надминуваат личното и општественото влијание – забележува таа. Започнете да размислувате што можете да направите за да придонесете за вашиот град, вашето работно место или вашата група пријатели, предлага таа.

Гледајте ги предизвиците како иницијации, кои ви помагаат да ја подобрите понудата за она за кое што сте тука.

Риби
Оваа млада месечина е фокусирана на кариерата за Рибите. Според Бад, многумина ќе имаат професионална можност или можност да бидат видени или да започнат нешто ново професионално.

– Ова е одлично време за разговори и соништа поврзани со вашиот бизнис – објаснува таа, додавајќи дека вие инвестирате во вашите социјални медиуми, се поврзувате со вашите клиенти доколку имате бизнис и ги споделувате вашите моментални мисли, увиди и инспирации со оние околу вас.

Моментално сте во позиција да ве гледаат и позитивно да влијаете на другите. Проширете ја вашата зона на удобност и лансирајте ја таа програма или идеја, предлага таа.

Потпрете се на сите стравови што ги имавте, негувајте оптимистички поглед и искористете го овој енергичен месец за да преземете акција