Меган Маркл живее во страв: Не знае дали може на некого да му верува

Страв од протекување информации во медиумите, Војвотката ги прекинала односите со многу блиски пријатели и станала внимателна кога се зближува со други луѓе.

Покрај многу подобности кој и носи бракот со принцот, не е се така розово за Меган Меркл, се потешко и паѓа да стекне пријателски односи со луѓето околу себе. Се покажало дека на многу луѓе околу нејзиниот потесен круг пријатели и членови од семејството неможе да им верува.

Списанието "Пипл" наведува дека Војвотката морала да го намали кругот на пријатели од кога се омажила за принцот Хари. Изворот наведува дека "го прекинала односот со некои пријатели кои ги повикала пред венчавање, за што тешко и паднало", и дека "не знае на кого да му вреува"

И покрај тоа Војвотката останала во добри односи со најдобрата пријателка и стилистка Џесика Мулоронеј, која скоро ја посетила во Канада.

"Пипл" исто така наведува дека Меган тешко се бори со драмата која го опкружува нејзиното семејство. Нејзиниот татко и сестрата Саманта, често на медиумите им пренесува интимни информации од нејзиниот живот.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари