Мајка си го угушила бебето, кога чула дека свекорот и ја силувал четиригодишната ќерката!

Дедото за време на божиќните празници сексуално ја злоупотребил четиригодишната ќерка...

Очајната мајка пробала да се самоубие

Жена (37) која била во болница со осуммесечниот син во Виена кога го угушила соето дете со перница во болничката соба. Жената наводно била психички скршена бидејќи свекорот и ја силувал ќерката во среда, 3 јануари.

Откако го угушила детето побегнала од саоба, а потоа се обидела да се самоубие, сечејќи ги вените на рака, пишува австрискиот портал "Хојте",.

Нејзе ја пронашла медицинска сестра и и го спасила животот. Болничарот го открил безживотното тело на детето и го контактирал таткото.

Подоцна е констатирано дека бебето е убиено, а аутопсијата го потвдила гушењето. Спрема информации од полицијата, жената била психичи нестабилна, но на полицијата не и било познато. Сега е во притвор и затворена е во психијатриски одел.

Како што објавил "Kronen cajtung" сериозни обвинување се покренати и против дедото на малиот Теодор. Спрема наводи, дедото за време на божиќните празници сексуално ја злоупотребил четиригодишната сестра на Теодор и со тоа ја довел снаат во очаен чин. Дедото е уапсен како силувач.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари