Мај носи најголем љубовен успех за овие три хороскопски знаци:

Бик

Вие сте главната sвезда во мај, бидејќи Сонцето престојува во вашиот знак. ова е среќен и поволен месец за вас и нема да имате проблем да постигнете многу од вашите цели. Добриот аспект на Венера и Сонцето ви дава самодоверба, а Јупитер го подобрува вашето поле на пријателство и љубов. Марс ви носи совршена комуникација, така што оние кои се во романтични врски ќе успеат да решат многу стари недоразбирања. Од друга страна, слободните бикови се авантуристички, тие се стремат кон промени, па можно е на патување или нов круг пријатели да сретнете личност која може да ја помести земјата под вашите нозе.

Скорпија

Мај ви носи исклучително нежен и страствен љубовен живот. Позицијата на авионот ви помага да барате вистинска љубов, а Меркур ја олеснува комуникацијата со вашиот партнер. Осамените ќе бидат охрабрени да влезат во љубовна врска и ќе имаат поголема самодоверба од кога било. Скорпиите кои се во долга врска почнуваат да ја подобруваат својата врска и се обидуваат да посветат поголемо внимание на својот партнер. Сега вашата љубов е центар на Универзумот и можно е да ги обновите старите страсти.

Девица

Во текот на целиот месец, љубовта со партнерот ќе биде топла и нежна. Ќе се чувствувате како да сте на почетокот на врската. Успевате да пронајдете рамнотежа помеѓу кариерата и љубовта. Ќе бидете иновативни и полни со изненадувања, што особено позитивно влијае на паровите кои се во подолга врска. Слободните девици Марс и Венера ги охрабруваат смело да пристапат кон нова љубов. Сега е многу полесно да го отворите срцето, да покажете емоции и вашата понежна страна. Можно е одеднаш да запознаете личност која може да биде само ваша вистинска љубов, сродна душа. Слушајте ја интуицијата.