Семејството Ѓоковиќ вилата ја купило минатата година, а се наоѓа во Марабељи во местото Коста Дел Сол
Најдобриот тенисер во свет Нова Ѓоковиќ во растојание од неколку недели го освои Ролан Гарос и Вимблдон со што дошол до својот 20. гренд слем трофеј, шести на овој турнир.

После тоа Ноле ја одушевил нацијата со одлуката да земе учество на Олимписките игри, и сите се надеваат дека од Токио ќе се врати со златен медал.

Кога обврските и натпреварите му дозволуваат, Новак со семејството одмара во вила која ја купил минатата година, а се наоѓа во Марбељи во местото Коста дел Сол.

Ова преубаво здание спрема пишување на домашни медиуми Ѓоковиќ го купил за 10 милиони евра. Одлука за таму да се пресели ја донел со сопругата Јелена, бидејќи сметаат дека Марбељи било добро за растење на децата.

Вилата на семејството Ѓоковиќ опкружена е со планини, а од терасата има спектакуларен поглед на море. Има дури 9 соби и осум купатила, надворешен и внатрешен базен и посебни делови за рекреација и гости.
Осум соби кои имаат билијард и стони-тенис, во куќата се наоѓа и кино-сала, како и теретана каде г-а Ѓоковиќ кога престојува во Марбељи одржува кондиција. Најважно е што вилата поседува тениски терен каде што Новак вредно тренира и додека е на одмор.

А како изгледа овој “Рај на земјата“ погледајте во видео записот…