Тимот на Белгија во Санкт Петерсбург игра против Русија во својот прв натпревар на Европското првенство. Тимот на Белгија е полн со ѕвезди, но многу повеќе се зборува за скандал кој внесе поделби меѓу играчите и го поремети тимот.

Кевид Де Брујне, ѕвездата на Манчестер сити имаше врска со Керолајн Лајн, кој потоа заврши во креветот на голманот Реал Тибо Кутроа.

“Мојата поранешна девојка честопати патувала во Мадрид претходно договорена со Куртоа за да ме измами. Му реков во лице дека знам за тоа и оттогаш имаме само професионален однос, тоа не можам да му го простам и заборавам. Селекторот ме праша дали сакам да се отстрани Курто од тимот, но не сакав да го одобрам тоа. Се случило тоа што се случило, тој е добар голман и му требал Белгија , ” изјави Кевин Де Брујне.

Своја верзија на приказната имаше и девоијката, Каролина.

“Летото 2012 година, Кевин ми кажа дека имал афера со мојата најдобра другарка и му реков да избира меѓу мене и неа. И потоа само му вратив на сит начин”, изјави Керолајн.