Тиктокерката Кејси Вотсон од Северна Каролина долго не одела на козметичар заради вирусот и карантинот, па решила сама да си ги обои веѓите. Но она што и се случило не можела ни да го замисли.

@caseywsouthernMy Epic eyebrow fail video #fail #hotmess #eyebrowtutorial #eyebrowsonfleek♬ original sound – Casey Watson Southern

Интересно е дека почнала да ги бои веѓите, но не го прочитала убаво упатството па и се случила хаварија која ја виделе речиси 3 милиони луѓе, а добила и 250 000 лајкови.

Во едното видео се гледа хаваријата, а веќе во другото обидот да ја измие бојата, но баш немала среќа. Погледнете го продолжението на сагата во видеото во продолжение: