Сигурно ќе се сложите

Кејт Мидлтон има конкуренција - ова е најубавата принцеза на светот!

Оваа 33 годишна убавица е една од најмоќните жени во Саудиска Арабија и според многумина таа е прогласена за најубавата принцеза на светот. Со нејзината убавина таа го импресионирала целиот свет и станува сè повеќе позната. Многу често ја споредувале и со Дизни принцезата, Јасмин.

Кејт Мидлтон има опасна конкуренција, а името ѝ е принцеза Амира бинт Ајдан Најеф Ал-Тавил или принцезата на Саудиска Арабија Амира Ал-Тавил. Прекрасната принцеза е позната по хуманитарните акции, а моментално е на чело на фондацијата Ал-Валид бин Талал, која се занимава со програми и проекти како да се намали сиромаштијата, катастрофите и охрабрувањето на жените.

Оваа 33 годишна убавица е една од најмоќните жени во Саудиска Арабија и според многумина таа е прогласена за најубавата принцеза на светот. Со нејзината убавина таа го импресионирала целиот свет и станува сè повеќе позната. Многу често ја споредувале и со Дизни принцезата, Јасмин.

Амира пораснала со нејзината мајка, дедо и баба во Ријаду. Кога имала само осумнаесет години го запознала еден од најбогатите луѓе во светот. Всушност се работи за принцот Алвалида Бин Талала, кому таа му правела интерјву за училишно списание. Таа е 28 години помлада од него.

Во 2008 - ма година тие направиле венчавка, но бракот немал среќен крај, па се разделиле во 2013 - та година. Во меѓувреме Амира се стекнала со диплома при Универзитетот New Heaven, отсекот бизнис администрација.

Прекрасната принцеза е позната по хуманитарните акции, а моментално е на чело на фондацијата Ал-Валид бин Талал, која се занимава со програми и проекти како да се намали сиромаштијата, како да се справуваат со катастрофите и за охрабрувањето на жените.

Исто така, Амира привлекува големо внимание и со својот непогрешлив вкус за мода. Често нејзиното име можете да го пронајдете на листата за најдобро облечени жени во светот. Со своите модни избори таа мудро отскокнува од останатите членови на светските кралски семејства.

Поврзани

Најнови вести

Коментари