Капут, бунда или јакна со пердуви? Ова се носи зимава

Бунда, капут или јакна со пердуви? Што е вашиот избор за есен/зима сезонава? Проучувавме комбинации и откривме кој модел ја заслужува титулата најпопуларно зимско парче

Судејќи според комбинациите на уличните стилови што ги покажаа домашните модни ентузијасти во текот на изминатите неколку недели, оваа зима се носат - кратки бунди од вештачко или природно крзно.

 

Несомнено е дека кратки крзнени палта или јакни се најпопуларните облеки за оваа зима.

Бундите ги закопаа капутите и можат да се носат од лежерна до свечена или спортска варијанта. Сеедно дали икма снег или нема - бундите се тренди.

 

 

A post shared by Eva Zaeva (@evazaeva) onNov 18, 2017 at 11:00am PST

Поврзани

Најнови вести

Коментари