logo
logo
logo

Како изгледа ДЕНИС, главниот лик од омилениот филм! Оној што го НЕРВИРАШЕ г. Вилсон

Vecer | 29.11.2022

Како изгледа ДЕНИС, главниот лик од омилениот филм! Оној што го НЕРВИРАШЕ г. Вилсон

Филмот кој ги следи згодите и незгодите на момчето Денис е снимен во 1993 година. Симпатично русокосо момче во '93 година имаше седум години, а денес Гембл има 36 години и изгледа многу привлечно

Филмот за малото момче кое постојано правеше некои трикови, им ги разубави деновите на децата во деведесеттите. „Денис Напаст“ е ​​филм кој го паметиме со големи емоции, а вака денес изгледа ликот на момчето кое го толкуваше Мејсон Гембл, кој тогаш имаше само седум години.

На аудицијата за филмот се пријавиле 20.000 момчиња, а тие го избрале Гембл за улогата на Денис. Приказната за Денис е слична на онаа во филмот „Сам дома“.

Филмот ги следи лудорите на седумгодишното момче откако неговите родители патуваат надвор од градот и го оставаат кај двојката Вилсон да се грижи за него. Господин Џорџ Вилсон едноставно полудува во друштво на Денис, не сфаќајќи дека момчето навистина сака само да се забавува и да им служи дури и на крадците кои демнат. Филмот ги освои наградите Златен екран и Млад уметник.

 

Филмот кој ги следи згодите и незгодите на момчето Денис е снимен во 1993 година. Симпатичното русокосо момче во дамнешната '93 година имаше седум години, а денес Гембл има 36 години и изгледа многу привлечно.

 

По филмот „Денис Напаст“, ​​Гембл глумеше и во филмовите „Just in time“, „Bad Moon“ и „Spy Hard“ пред да одлучи дека сепак нема да се занимава со глума.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk