Дани (26) и Џек (31) од Тусон (Аризона, САД) се многу необичен пар кој излегува од моделот и сите конвенционалности во врската.

Тој ја третира својата девојка како куче, кое сака да се гали, а таа сака да имитира куче и тие се многу среќни поради тоа.

– Од детството страдам од хронична анксиозност и панично растројство. Имитирање на кученце сепак многу ми помага да се справам со стресот. Сакам што можам да се вратам дома, да заборавам на секојдневниот живот и дека Џек потоа се грижи за мене – рече Дани, која ја користи секоја можност да биде на „четири шепи“.

Таа ги знае командите „седи“ и „остани во место “, има свој сад со вода, омилени колачиња, играчки за тренирање на заби, како и поводник што го купила за да може нејзиниот дечко да ја однесе на прошетка.

Таа исто така сака пријатели со четири нозе да трчаат по ливадата, а неодамна доби и своја куќарка.

– Џек е мојот сопственик. Тој е одличен. Тоа го прави срцето на вашето мало куче пресреќно. Знам дека на луѓето им изгледа чудно и дека нè навредуваат поради тоа, но ние сме среќни – изјави Дани, чии снимки на ТикТок имаат неверојатен број на критики и реакции.