Познатиот американски глумец Дик Ван Дајк покажа во каква форма е на 95 години. На шоуто на ЦБС „This Morning“, тој без напор направи серија вежби во неговиот дом во Малибу.

„Јас сум 95 години и многу од моите пријатели не ги прават овие вежби“, рече актерот.

Тој исто така имаше порака за сите свои врсници.

“Значи, сите вие ​​повозрасни, слушајте ме. Ви велам, мора да продолжите напред. Јас сè уште танцувам и пеам”, рече Дик.

Дик имаше свое шоу, Дик Ван Дајк Шоу, а најпознат е по неговите улоги во мјузиклот Мери Попинс од 1964 година и продолжението на Враќањето на Мери Попинс во 2018 година