ОВЕН

Многу активно поле за комуникација, договор. Имате можност за ненадејна можност, но и одлични активности, брзо темпо на настани и обврски кои ги завршувате навреме. Денес имате тенденција да обрнувате повеќе внимание на вашите пријатели отколку на вашиот емотивен партнер.

БИК

Можноста на полесен начин да затворите некои финансиски обврски. Одлични активности и многу контакти и разговори во деловниот сегмент. Коректен однос со колегите и соработниците. Емоционално – целосно сте свртени кон саканата личност.

БЛИЗНАЦИ

Променливо расположение во текот на овој ден. Не дозволувајте да се откажете од прашањата што ви се важни. Некои работи не ги гледате јасно и тоа многу ве нервира. Некои од вас може да се сомневаат во верноста и искреноста на партнерот.

РАК

Во текот на овој ден, повремените промени во расположението прават да се чувствувате несигурно. Понекогаш ги гледате работите оптимистички, понекогаш почнувате да се сомневате во себе. Обидете се да се опуштите. Емотивно – силни контакти преку пријатели или социјалните мрежи.

ЛАВ

Имате поддршка од луѓе кои се стабилни во бизнисот. Во текот на овој ден ќе бидете активни, па бавноста на колегите или деловните соработници ќе ве изнервира. Во емотивниот сегмент не можете одвреме-навреме да го скриете незадоволството.

ДЕВИЦА

Во текот на овој ден може да се чувствувате немирно и да брзате да ги завршите обврските што е можно поскоро. Чувствувате дека некој соработник не е целосно искрен или отворен со вас. Во емотивниот сегмент – мечтаење, размислување за некој што не ви е близок.

ВАГА

Во текот на овој ден очекувајте многу важни договори за вас, чии резултати ќе бидете презадоволни. Можна е соработка и со странци. Во емотивниот сегмент – расположени сте за нови познанства и флерт.

СКОРПИЈА

Денеска тешко се вклопувате со луѓето со кои треба да работите. Очигледно е дека има несогласувања за некои прашања. Во емотивниот сегмент – повеќе ви одговара времето да го поминувате сами со саканата личност, дома.

СТРЕЛЕЦ

Ќе почувствувате несовпаѓање меѓу желбите и можностите. Она што ви се нуди е многу помалку од она што со право е ваше. Ќе бидете несреќни, но ќе се обидете да го скриете тоа. Во емотивниот сегмент – контактот со некого ви носи насмевка на лицето.

ЈАРЕЦ

Ќе бидете малку нерасположени, најмногу поради тоа што вашите планови се движат премногу бавно. Во попладневните часови, сепак, очекувајте позитивни вести кои ќе ве трогнат од вашето место. Во емотивниот сегмент – не кажувајте некому колку сте заинтересирани.

ВОДОЛИЈА

Во текот на овој ден вашето расположение и динамика се исклучителни, ништо нема да ви биде тешко. Ќе бидете подготвени за договори и лесно ќе постигнете разбирање со другите. Во емотивниот сегмент, желни сте да покажете некому колку сте привлечени.

РИБИ

Најмногу ќе бидете ориентирани кон подобро разбирање и комуникација со деловните партнери. Треба да расчистите некои нејаснотии и ќе работите на тоа. Во емотивниот сегмент ве очекува несовпаѓање меѓу желбите и можностите.