Родените во знак на Бик ги очекуваат непријатни стиуации на работен план, родените во знак на Вага да внимаваат на здравјето, додека Водолиите ги очекуваат компликации на работа. Погледнете што се носи денешниот хороскоп.

Овен

Нова работна недела, и нови предизвици за родените во знакот Овен. Се најавува многу работа, а резултатите се половина.  Почетокот на оваа недела во љубовната сфера можеби нема да биде баш како што очекувавте. Важно е да ја дозирате својата нетрпеливост, а не да правите избрзани потези. Пазете се од вирусни инфекции, настинки.

Бик

Некои непријатни или ненадејни ситуации на почетокот на оваа работна недела навистина можат да ве изнервираат, но ќе успеете да надминете се. Обидете се некако заедно да ги надминете можните тензии и тензии. Можеби повеќе се занимавате со сопствен бизнис и со себе. Можни проблеми со урогениталниот тракт.

Близнаци

Бидете малку повнимателни за новите зделки и не избрзувајте со одлуките во овој прв работен ден.  Би било добро да не нагласувате теми и прашања за кои знаете дека се болна точка во вашата врска. Внимание кај оние со кардиоваскуларни проблеми.

Рак

Почеток на нова работна недела Раковите ги чека прилично стабилна, со јасен план за идните обврски. Неколку работи можат да ве информираат без такт денес. Поволната астролошка клима во љубовната сфера можете да ја искористите на неколку начини, а најдобро би било да и приредите убаво изненадување на вашата сакана. Одлично.

Лав

Во текот на овој понеделник повеќето од Лавовите ќе бидат малку расеани, и недоволно фокусирани на деловните обврски. Нема голема работа, само не започнувајте голем бизнис овој ден. Првиот ден од новата недела не е идеален за крупен кадар, а големи очекувања во љубовната сфера. Најпрво забавувајте се со моменталната ситуација на партнерот и намалете ја нервозата. Пазете се од вирусни инфекции, настинки.

Девица

На почетокот на работната недела типичните Девици имаат многу деловни расправии на своја страна, за самоиницијативно да иницираат реализација на нови проекти. Само напред. Обидете се денес да бидете првенствено суптилни во согледувањето и разбирањето на потребите на саканата личност. Можни стомачни проблеми.

Вага

Каде и да се сврти Вагата денес, можам да очекувам потсетник дека ресетирањето и реорганизацијата на деловното работење е неопходно што е можно поскоро за да се успее сè на време и како треба да заврши. Помалку – повеќе се е под контрола на вашето љубовно поле. Со малку труд и дополнително внимание, можете да го направите овој ден уште поубав и позитивен за себе и за вашата сакана. Зајакнете го имунитетот, внесувајте доволно свежо овошје и витамини.

Скорпија

Се би направиле брзо и веднаш, но околностите ве кочат, не ви дозволуваат да одите со темпото што сте го замислиле. Не зависи од вас, треба да се прилагодите на моменталните околности. Позитивни вибрации, а треба да ве чекаат добро расположение кога се работи за љубовни постапки. Ви требаат повеќе заеднички моменти. Чувствителност на бубрезите, уринарниот тракт.

Стрелец

На почетокот на неделата се појавуваат компликации на полето на работа, кои можат да ве направат уште понервозни. Треба да вложите дополнителен напор и во меѓучовечките односи. Променливата и пред се недоволно јасно дефинирана ситуација во љубовната сфера, укажува на тоа дека денес најпрво треба да се забавувате анализирајќи ги вашите ставови и очекувања. Чувствителност на кардиоваскуларниот систем.

Јарец

На почетокот на работната недела, Јарците брзаат и многу обврски на кои треба да се стави крај, што може да создаде нервоза и напнатост. Добар ден е да му покажете на вашата сакана колку се грижите и колку ви значат. Потрудете се да ја изненадите и воодушевите со нешто пријатно. Можни ревматски проблеми.

Водолија

Првата половина од неделата не е најдобрата ситуација во вашето деловно опкружување. Советите би биле можните договори кои ќе сакате да ги склучите со потенцијалните партнери далеку од љубопитните очи. Овој понеделник може да биде многу позитивен ден од вашиот љубовен живот, под услов да бидете опуштени и искрени со саканата личност. Многу добро.

Риби

Овој понеделник носи одредена доза на нервоза кај Рибите, најмногу во комуникацијата со колегите и соработниците, но и кога се во прашање важни хартии и документи. Повеќе или помалку незадоволни на полето на љубовните врски, потрудете се денес да покажете повеќе разбирање еден за друг, само така ќе ги надминете потенцијалните проблеми. Би уживале во физичка активност.