Овен 21. 3 – 20. 4.
Работа: Вешто ќе се справувате со работи поврзани со комуникациите, ќе бидете добро информирани и чекор понапред од конкуренцијата. Некои се соочуваат со странски контакти и решаваат финансиски прашања.

Љубов: Од 24.6. Овенот ќе има хармоничен однос со партнерот, па ни повремените кавги нема да ја загрозат емоционалната среќа. Доколку сте слободни, би можеле да паднете на шармот на интелигентна личност, која ќе ве заведе со остри досетки, шеги и хумор.

Здравје Сè уште сте во добар период, затоа искористете го за поинтензивно вежбање и слабеење – резултатите ќе бидат одлични! Ќе бидете исклучително остроумни, така што ништо нема да може да го пропушти вашето набљудување.

Најдобар ден: 22 јуни

Најлош ден: 19 јуни

Бик 21 април – 21 мај
Работа: Ќе се ослободите од долгови и ќе реализирате нови можности за заработка. Има одреден напредок, како и добро платена работа со скратено работно време. Некои од вас ќе имаат материјална корист од ризичните инвестиции.

Љубов: Бикот со својот настап и храброст, но и со основани расправии ќе го принуди партнерот да се изјасни. На повидок е разговор кој ќе ги реши сомнежите и ќе ја дефинира врската. Ако сте во врска, вашата врска е стабилна и секој ден станува се посилна и подобра.

Здравје: Ќе се разубавите и негувате, можеби ќе ја смените бојата на косата или ќе ги истакнете најубавите работи со нова облека. Здравјето нема да ви прави проблеми, па ќе бидете одлично расположени и витални.

Најдобар ден: 23 јуни

Најлош ден: 21 јуни

Близнаци 22. 5 – 21. 6.

Работа: Близнаците би можеле да влезат во неформална работа со скратено работно време или да работат поактивно со јавноста. Вистинско време е да започнете приватен бизнис, да смените работа и да добиете унапредување.

Љубов: Емоционалните врски ќе бидат несомнени.  Од 24.6  со партнерот ќе комуницирате без многу зборови и ќе ги чувствувате меѓусебните расположенија. Проблемите ќе ја зајакнат вашата врска и ќе покажат дека работите одлично дури и кога околностите околу вас не се најсветли.

Здравје: Работите многу и работите напорно, но успевате да направите се и се оди според планот. Имате многу енергија, но не претерувајте. Избегнувајте радикални диети кои можат непотребно да го исцрпат вашето тело.

Најдобар ден: 21 јуни

Најлош ден: 20 јуни

Рак 22 јуни – 22 јули
Работа: Ќе наидете на пречки или ќе сфатите дека некој не е на ваша страна. Бидете дискретни во вашите намери и не откривајте планови на луѓе на кои не им верувате. Избегнувајте непотребни трошоци и размислувајте долгорочно.

Љубов: Врските во кои доминира љубомората или борбата за превласт ќе бидат на пресврт. Кризата ќе им помогне на Раковите да добијат подлабок увид во природата на нивните чувства, па порешително ќе ја прекинат врската која не ги прави среќни. Доколку сте сами, можно е ново познанство.

Здравје: Чувствителни ќе ви бидат респираторниот систем, белите дробови, грлото и нервите. За некое време, ќе треба да се повлечете, да се смирите, да се изолирате и да се исклучите од јавноста за да соберете енергија и да го вратите здравјето. Јадете поздраво!

Најдобар ден: 24 јуни

Најлош ден: 21 јуни

Лав 23. 7.- 22. 8.
Бизнис: Ќе ве привлекува се што е стимулативно и размислувате креативно. Ќе имате можност да покажете што и колку можете да работите на работите што ги работите. Концентрацијата видливо ќе ви се подобри, па ќе бидете ефективни.

Љубов: Ако сте во љубовна врска, ќе се чувствувате заљубени како да сте на нов почеток. Партнерот ќе ве разгалува и ќе направи се што е во негова моќ за да се чувствувате задоволни. По 24.6. тие што се сингл лесно ќе влезат во нова, романтична врска, можеби преку пријател.

Здравје: Ретко кој ќе може да ја следи енергијата на Лавот и љубовта кон предизвиците. Постојано ќе бидете во движење, а дружењето со пријателите понекогаш ќе трае до доцна во ноќта. Разновидниот социјален живот ќе ве исполни со задоволство.

Најдобар ден: 22 јуни

Најлош ден: 24 јуни

Девица 23 август – 22 септември
Работа: Планетите ве предупредуваат на вашите избрзани реакции и одлуки. Не е исклучена можноста да ги навредите партнерите со нетактична изјава или да налетате на некоја работа која ќе ве исцрпи.

Љубов: На површина ќе излезе вашата несигурност и на партнерот  и ќе ја поткопа врската. Одвојте доволно време еден за друг, особено ако сте се оддалечиле. Не правете сцени и не се расправајте бидејќи тоа нема да постигне ништо. Обидете се да и простите нешто на вашиот сакан.

Здравје: Девиците повеќе ќе внимаваат на здравјето и одржувањето на формата, ќе се приспособат и ќе го променат секојдневниот ритам на животот и нивните деловни и прехранбени навики. Внимавајте на варењето, а вашите нерви се чувствителни.

Најдобар ден: 24 јуни

Најлош ден: 19 јуни

Вага 23 септември – 22 октомври
Работа: Вагите очекуваат раст на приходите, пофалби од претпоставените и зголемување на угледот. Ќе ги привлече вниманието на јавноста. Можни се пократки патувања во странство, квалитетни информации и стекнување нови знаења.

Љубов: Вашите желби се остваруваат, па не двоумете се да преземете нешто. Во новите почетоци пресудна ќе биде физичката привлечност, но нема да изостане добрата интелектуална хармонија и проникливост. Од 24.6. ќе внесете повеќе динамика и романса во браковите и врските.

Здравје: Поволните планетарни влијанија ја зајакнуваат вашата волја и моќта на позитивниот став. Ништо нема да може да го наруши вашето весело расположение, а вие ќе бидете задоволни со својот изглед. Ќе се разубавите и ќе зрачите со шарм.

Најдобар ден: 23 јуни

Најлош ден: 21 јуни

Скорпија 23 октомври – 21 ноември
Работа: Во еден момент ќе изгледа како се да оди според планот, но во следниот ништо нема да оди добро. Спасете се од мака и одложете ги важните проекти за подобар период од овој.

Љубов: Ќе се бара од вас да бидете потолерантни, па ќе мора неколку пати да прогледате низ прсти за да видите дали сакате да избегнете укор и тепачки. Ако сте заљубени во некого, неделата означува пресвртница – би можеле да влезете во посакуваната врска.

Здравје: Скорпијата ќе биде самоуништувачка и склона кон зависности и штетни навики (алкохол, цигари, незаштитен секс) кои ќе ви предизвикаат голем број здравствени проблеми. Бидете повнимателни и внимавајте што правите.

Најдобар ден: 19 јуни

Најлош ден: 23 јуни

Стрелец 22 ноември – 21 декември
Работа: Ќе ги решите заостанатите работи и ќе најдете решение за спорни ситуации. Има одредено зголемување на обврските и одговорностите, а вашата работа би можела да биде под лупа на претпоставените. Вашата концентрација е слаба.

Љубов: Стрелците ќе имаат потешкотии во комуникацијата со партнерот. Неговата критика ќе ја доживеете како напад врз себе. Ако застанете и размислите за зборовите на партнерот, ќе сфатите дека е во право. Слободните би можеле да се најдат меѓу два избора, изберете со срце, не со разум.

Здравје: Динамичен и напорен дневен ритам на деловен, емоционален и семеен план може да придонесе за пад на виталноста и слабеење на имунитетот. Ако се занимавате со спорт, пазете се од повреди на воспаление на мускулите.

Најдобар ден: 22 јуни

Најлош ден: 20 јуни

Јарец 22 декември – 20 јануари
Работа: Ќе наидете на куп документи, податоци кои ќе треба да ги обработите и повеќе луѓе кои влегуваат и излегуваат од вашата канцеларија. Извесни се и вербалните искри меѓу вас и колегата.

Љубов: Добро се согласувате со партнерот, иако вашите ставови за многу работи се разликуваат. Не бидете ригидни и не барајте сè да биде на ваш начин. Дозволете му и на партнерот да го каже своето мислење. За некои можни се симпатии на работното место, што ќе предизвика лавина од озборувања.

Здравје: Јарци, заземете позитивен став, наоружајте се со оптимизам и сила на волјата, обидете се да го потчините секојдневието и да го направите посмирено и помалку барано. Внимавајте на колената и кичмата, но и на забите!

Најдобар ден: 24 јуни

Најлош ден: 21 јуни

Водолија 21 јануари – 18 февруари
Работа: Ќе ве краси претприемништво и сигурност. Ќе бидете креативно расположени. Ќе имате можност да ги презентирате своите идеи пред луѓе кои во нив ќе го препознаат вашиот талент и можност за заеднички напредок.

Љубов: Од 24.6. Водолијата интензивно ќе излегува и ќе се дружи со пријателите и ќе запознае интересна личност во таква атмосфера. Блиску сте до флерт кој брзо ќе се претвори во заведување, страст и љубов. Доколку сте во врска, врската со партнерот конечно ќе си дојде на свое па нема да има повеќе кавги.

Здравје: Омилените активности и хоби ќе ви помогнат да се ослободите од стресот, а доволно сон и квалитетна исхрана ќе бидат поефикасни за убав изглед од најскапите козметички третмани. Ќе бидете многу издржливи психофизички.

Најдобар ден: 22 јуни

Најлош ден: 23 јуни

Риба 19. 2. – 20. 3.
Работа: Недостатокот на концентрација, идеи и одвлекување на вниманието не се алармантни, но држете се настрана од поголеми обврски и планови. Пазете се од избрзани реакции. Не паѓајте на провокации – бидете мирни.

Љубов: Ќе избегнете љубовни проблеми доколку ја воздржите суетата и се приспособите на партнерот. На партнерот ќе му треба вашето разбирање, а не критики или непочитување на договореното. Доколку сте во врска, пазете се од кризи кои би можеле да ги предизвикате со вашата љубомора.

Здравје: Енергетските потенцијали ќе ви бидат на пониско ниво. Затоа, на Рибите им се препорачува да ги намалуваат активностите, да слушаат и да ги следат знаците и потребите на своето тело. Не ја занемарувајте важноста на одмор и релаксација.

Најдобар ден: 19 јуни

Најлош ден: 24 јуни