Актерот Меколи Калкин, кој се стекна со слава по култната улога во „Сам дома“, филм во кој го играше преслаткиот Кевин, стана татко. Неговата партнерка Бренда Сонг на 5 април на свет донела машко дете кое добило необично име.

Имено, како што пренесуваат светските медиуми, Кевин своето дете го крстил по неговата почината сестра Дакота. Актерот се огласил по радосните вести и само кусо рекол: „Пресреќни сме“.