Девојката на која скоро целото тело ѝе покриено со тетоважи покажа како би изгледала без нив.

Јутјуб каналот „Truly“ сега објави видео за 26-годишната Амбер Лук од Бризбејн која веќе привлече внимание пред неколку години кога ги истетовира очните јаболка, а беше обвинета и за трговија со дрога.

Таа вели дека тетоважите ѝ помогнале во борбата против менталното здравје, но еден ден во шоуто решила да покаже како ќе изгледа без нив. Пред трансформацијата, таа рече дека траумите од детството можат да ја разнишаат, сепак, кога го виде резултатот, имаше поинаква реакција.

“Јас дури и не знам како реагирам. Исус Христe …”, рече таа, додавајќи дека новиот изглед воопшто не ѝ се допаѓа. Одлучи да ѝ покаже на својата мајка како да изгледа без тетоважи.

„О Боже, таа изгледа толку различно, дури и не знам што да кажам“, вели нејзината мајка Вики. „Каде е мојата ќерка?