Ева Лонгорија ги следи модните трендови, а сега на Инстаграм споделила суперефектно издание! Во прашање е миди фустан во нуд нијанса која совршено ја истакнува линијата на нејзиното тело.

Овој модел без ракави има волани во пределот на градите и е со должина до под колената. Детаљот во горниот дел визуелно ја зголемува предницата, па се создава контраст и така визуелно се намалува половината.

Ева фусанот го искомбинирала со сандали со високи потпетици во боја на шампањ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)