Сопругата на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ – Јована Ѓорѓевиќ неодамна објави атрактивна фотографија од своето елегантно издание.

Имено, Јована ги воодушеви своите многубројни фанови на споменатата социјална мрежа со заводлива слика во елегантен црн „костим“ кој одлично и стои. Треба да се напомене и дека црниот корсет околу нејзината половина дополнително ги истакна нејзините заносни облини и бујните гради.

Коментарите на нејзините следбеници беа повеќе од позитивни, а многумина и порачаа дека е убава.

„Бомба“, „едноставно, убава“, „Каква убавина“, беа само дел од многуте коментари.