Ѕвездата на „Сексот и градот“ му се обрати на Лука Модриќ на Инстаграм

Хрватската фудбалска репрезентација ги освои срцата на голем број холивудски ѕвезди.

Меѓу нив е и актерката Сара Џесика Паркер, која е позната по својата улога на писателката Кери Бредшо во мегапопуларната серија „Сексот и градот“.

Таа на нејзиниот инстаграм-профил објави фотографија на хрватскиот капитен Лука Модриќ, кој беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари